Ženy v tehotenstve – Ako minimalizovať chemikálie počas tehotenstva

Ako minimalizovať chemikálie počas tehotenstva

Akonáhle sa žena dozvie, že je tehotná, navždy sa jej zmení svet. Tehotenstvo nie je vôbec ľahké obdobie, ale pre veľa žien je to to najkrajšie obdobie. Aj keď žena bojuje s nadbytkom hormónov, často aj s ťažkým žalúdkom, nikto iný sa nevie vžiť do pocitov, ktoré prežíva ona a jej nenarodené bábätko. Život už nie je len o žene samej. Musí sa začať zamýšľať nad tým, ako neublížiť bábätku. 

Ako neublížiť bábätku

Prvé, čo žena môže urobiť pre seba a svoje bruško, je zdravšie sa stravovať. Najmä v prípade, ak doteraz ešte nemá zabehnutý zdravý životný štýl. Je dôležité, aby počas tehotenstva dostávalo bábätko tie najlepšie živiny, a taktiež naďalej počas kojenia (viac v článku – Vyvážená strava matky – od tehotenstva až po kojenie ). 

Dostatočný pohyb

Druhé podstatné pravidlo zdravého tehotenstva je dostatočný pohyb, samozrejme doktorom schválený. Ak bola žena aktívna pred otehotnením, môže v tom, čomu sa venovala, naďalej pokračovať aj počas tehotenstva. Avšak, musí si dávať pozor, aby nemala moc vysoký tep, a hlavne treba pocitovo určovať, čo môže a nemôže robiť. 

Pri posilňovaní a denných aktivitách si žena musí dávať pozor na to, aby sa jej bruško nešpicatelo (prevencia brušnej diastázy). Odporúča sa denne trénovať správne dýchanie a správne aktivovanie bránice. 

Obmedziť používanie chemikálií 

Tretia vec, čo môže žena urobiť pre seba a svoje bábätko, je obmedziť používanie kozmetiky s chemickými zložkami. Pokožka je náš najväčší orgán a čo na ňu nanesieme, sa dostáva priamo k plodu. 

Najlepšie je si pozerať zloženie kozmetiky a makeupu a vyhľadávať tie najprirodzenejšie druhy. Žena by nemala používať škodlivé laky na vlasy a na nechty a mala by obmedzovať farbenie vlasov

Po pôrode

Každopádne, aj keď sa bábätko narodí, treba mu vyhľadať tú najlepšiu detskú kozmetiku. V prvých mesiacoch života je totiž ich pokožka najcitlivejšia. Preto odporúčame naše prirodzené produkty NVEY BABY

Ako minimalizovať chemikálie počas tehotenstva

Chemikálie v domácnosti

Chemikálie v domácnosti sú ďalšia záležitosť, ktorú treba obmedziť. Je veľmi veľa receptov na prirodzené čistiace pomôcky. Veľakrát stačí voda s octom, ktorá účinkuje tak isto dobre ako chemikália so škodlivými ingredienciami. Pre vôňu aj isté prvky a účinky môžete skúsiť používať esenciálne oleje. Mikrofibrové handričky sú tiež veľmi dobrou pomôckou do domácnosti. 

Rada na záver

Ešte môžeme podotknúť jednu dôležitú vec. Žena by sa mala vyvarovať používaniu plastových fliaš, zohrievaniu v plastových nádobách a skladovaniu horúceho jedla v plastových nádobách. Plasty prepúšťajú xenoestrogény do ľudského tela. Tieto xenoestrogény napodobňujú estrogén, čím narušujú hormonálnu rovnováhu u matky i dieťaťa.

Scroll to Top